Podczas kongresu wystąpią:
Sebastian Szram
Manufacturing Excellence, Unilever Polska S.A.
Doświadczony praktyk w dziedzinie optymalizacji i poprawy wydajności procesów. Propagator kultury Lean Management oraz World Class Manufacturing. Wiedzę i praktykę zdobywał głównie w branży automotive pracując dla Volkswagena przy rozruchu fabryki we Wrześni (Lean / Low Cost Automation) oraz w innych branżach: medycznej, FMCG, szwalniczej i robotyki będąc blisko inżynierii procesowej. W Unileverze jest Liderem filaru Focus Improvement w dziale doskonalenia produkcji. Jego specjalność to szkolenia i warsztaty Lean, transfery i rozruchy produkcji oraz projektowanie layoutów i konstrukcji modułowych.
Aneta Grossy
Szef Produkcji i Lean Leader w Bonduelle Polska, Zakład w Ruchocicach
Ukończyła Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na Uniwersytecie Zielonogórskim o specjalizacji "Zarządzanie produkcją i usługami". W październiku tego roku rozpoczęła menedżerskie studia podyplomowe „Lean Management”.
Od zakończenia studiów w 2012 roku pracuje w branży FMCG.
Swoją karierę rozpoczęła w dziale jakości, a w 2014 zaczęła zajmować się zarządzaniem produkcją.
Doświadczenie zdobywała w takich firmach jak AB World Foods, Nestle czy Indykpol.
Obecnie zajmuje stanowiska Szefa produkcji w firmie Bonduelle. Ponadto jest Lean Leaderem. 
W pracy  najważniejsza jest dla niej relacja z  Zespołem i wzajemne motywowanie. 
W zarządzaniu wyznaje zasadę "Jesteś tak dobry, jak najsłabszy członek Twojego zespołu".
Tomasz Mackiewicz
Kierownik Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych
Wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, w zakresie nie tylko technicznym, wykorzystuje w kierowaniu placówką oświatową o charakterze edukacyjno-szkoleniowo-naukowym.
Prelegent w wydarzeniach organizowanych przez m. in. OECD, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlowa, Stowarzyszenie "Polsko-Niemieckie Koło Gospodarcze w Poznaniu", Wyższą Szkołę Bankową w Wrocławiu oddział w Opolu, Industry MeetCast, Production Manager.
Uczestnik projektu: Discover Projekt.
Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, prelegent konferencji "Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy - Samorząd Przyszłości".
Jury konkursu CEE Manufacturing and Logistics Awards.
Łukasz Kałmucki
Volkswagen Poznań
Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budowy Maszyn i Transportu. Od 2005 roku związany z firmą Volkswagen Poznań, w której odpowiedzialny jest za współpracę ze szkołami branżowymi i uczelniami.
Mariusz Kozera
Kimball Electronics
Director of Production; Coach ICC; MBA
Łukasz Przybysz
Production Unit Manager at Kimball Electronics
Posiada kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu produkcją w branży FMCG oraz EMS. W dotychczasowej karierze zawodowej miał okazję pracować nad poprawą bezpieczeństwa, jakości oraz efektywności procesów produkcyjnych. Posiada praktyczną wiedzę dotyczącą narzędzi Lean Manufacturing. Uważa, że kluczem do sukcesu są zaangażowani ludzie.