Prelegenci
 Moderator Kongresu
 
Maciej Gulanowski
Trener ds. efektywności produkcji
w Proresult
Posiada 7-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania oraz usprawniania procesów produkcyjnych, które zdobywał w branżach: motoryzacyjna, poligraficzna, medyczna oraz obróbka skrawaniem CNC. Instruktor praktycznej nauki zawodu. Wyróżniony tytułem „Lider inżynierii poniżej czterdziestki”. Członek Stowarzyszenia Lean Management Polska i Polskiego Stowarzyszenia Praktyków Training Within Industry. Prelegent oraz autor licznych artykułów dotyczących efektywnego zarządzania produkcją oraz podnoszenia efektywności funkcjonowania służb utrzymania ruchu. Obecnie trener w Proresult. Prowadzi projekty w zakresie podnoszenia poziomu kultury bezpieczeństwa oraz efektywności produkcji.
Marcin Szczeblewski
Kierownik ds. personalnych, Toyota Motor Manufacturing Poland w Jelczu-Laskowicach.
Z wykształcenia socjolog. Od ponad 12 lat związany z Toyotą jako pracownik, a jeszcze dłużej jako zadowolony klient. Zajmował się obszarami związanymi z rekrutacją, rozwojem i relacjami pracowniczymi. Certyfikowany trener, miłośnik prowadzenia szkoleń, warsztatów i prezentacji.
Emilia Rystwej-Sielska
Specjalista ds. personalnych, Toyota Motor Manufacturing Poland w Jelczu-Laskowicach.
Absolwentka nauk społecznych. Ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe związane z pracą tymczasową, rekrutacją oraz selekcją kandydatów. W Toyocie zaangażowana w projekty EB&CSR.
Ewa Dolny
Specjalista ds. personalnych w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.
Posiada doświadczenie zawodowe w pracy w międzynarodowych koncernach produkcyjnych z branży automotive w obszarach HR i komunikacji - w Toyocie odpowiedzialna za rekrutację oraz projekty Employer Branding.
Patryk Śnieguła
Mistrz produkcji w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.
Z wykształcenia Pedagog. Z Toyotą związany od 15 lat, przeszedł wszystkie szczeble organizacyjne od Pracownika Produkcji do Mistrza. Obecnie wspiera Dział Personalny – zaangażowany w rekrutację oraz projekty Employer Branding.
Aneta Wołyniak
Szef Produkcji w firmie Bonduelle
Ukończyła Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na Uniwersytecie Zielonogórskim o specjalizacji "Zarządzanie produkcją i usługami". Od zakończenia studiów w 2012 roku pracuje w branży spożywczej. Swoją karierę rozpoczęła w dziale jakości, a w 2014 zaczęła zajmować się zarządzaniem produkcją. Doświadczenie zdobywała w takich firmach jak AB World Food, Nestle czy Indykpol. Obecnie zajmuje stanowisko Szefa Produkcji w firmie Bonduelle. Ponadto jest Koordynatorem LEAN. W pracy najważniejsza jest dla niej relacja z Zespołem i wzajemne motywowanie. W zarządzaniu wyznaje zasadę "Jesteś tak dobry, jak najsłabszy członek Twojego zespołu".
Michał Rygiel
Absolwent wydziału Mechanicznego Automatyzacji Procesów Produkcyjnych oraz Zarządzania Produkcją na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Od początku pracy zawodowej (2003 r.) związany z Utrzymaniem Ruchu w zakładach produkcyjnych począwszy od automatyki, programisty, inżyniera utrzymania ruchu po obecne stanowisko Menadżera Utrzymania Ruchu w SKF polska S.A.

Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w praktycznym wdrażaniu projektów z wykorzystaniem narzędzi Lean Manufacturing (5S, SMED, TPM, Zarządzanie Wizualne, Maintenance Excellence) w strukturach Utrzymania Ruchu i gospodarki magazynowej. Obszarem zainteresowań jest: problematyka utrzymania maszyn i urządzeń w ruchu przy współpracy z obszarem produkcji, wdrożenie gospodarki remontowo-konserwacyjnej opartej na prewencji, inspekcji, gospodarce magazynowej, przewidywaniu awarii oraz implementacji systemów CMMS do zarządzania UR.
Dymitr Smiechnow
Kierownik produkcji Gummi-Welz Polen
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, specjalizacja Logistyka Międzynarodowa. Posiada 8 letnie doświadczenie w obszarze zarządzania i optymalizacji procesów produkcyjnych, które nabył w międzynarodowych firmach z branży meblarskiej, odzieżowej a także automotive. Zarządzał zespołami wielokulturowymi od 20 do 400 pracowników.

W 2013 roku, pracując dla Samsung Electronics otrzymał nagrodę za zmniejszenie ilości przezbrojeń na wtryskarkach co przyczyniło się do zmniejszenia zużycia granulatu do produkcji.

Zawsze powtarza, że pracuje z ludźmi i dla ludzi, dlatego ważne są dla niego relacje międzyludzkie, komunikacja, motywacja. Dokłada do tego narzędzia Lean Six Sigma, które pomagają w identyfikacji i eliminacji marnotrawstw. Motto: “Having no problems is the biggest problem of all." Taiichi Ohno
Przemysław Świercz
Kapitan Reprezentacji Polski w AMP Futbolu
Trzykrotny mistrz polski z drużyną Husaria Kraków, brązowy medalista Mistrzostw Europy w 2017 roku.

Doświadczenie zdobyte w sporcie przekłada na działania w biznesie. Zespół pracowników w firmie jest jak drużyna sportowa. Ma swoje mocne i słabe strony. Na drodze do celu napotyka na Sukcesy i gorsze momenty. Komunikacja, umiejętność słuchania, wspólne dążenie do celu, konsekwencja i cierpliwość to elementy pozwalające osiągnąć sukces. Motto: „niemożliwe nie istnieje”.
Karina Popieluch
Konsultant, Trener biznesu, Wykładowca Akademicki, Coach ICC
Absolwentka m.in. MBA (Koźmiński Business School), Akademii Profesjonalnego Trenera Biznes oraz studiów: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz ZZL. Blisko 20 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach menedżerskich w obszarze zarządzania produkcją oraz sprzedażą w sektorze B2B zdobywała współpracując głównie z klientami z branży FMCG, IT oraz finansów. Jako menedżer operacyjny zarządzała produkcją i sprzedażą oraz zasiadała w radzie nadzorczej. Przejście z biznesu do HR było naturalną odpowiedzią na oczekiwania rynku i organizacji budujących swoją przewagę konkurencyjną na rozwoju kapitału ludzkiego oraz konsekwencją specjalizacji w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi i ekspertyzy w obszarze Lean Management. Pomysłodawca i kierownik pierwszych w Polsce studiów podyplomowych HR Business Partner, wykładowca na studiach MBA oraz studiach podyplomowych z obszaru HR, Członek Executive Education Advisory Board wspierającej działania Koźmiński Business School oraz Partner Merytoryczny Akademii Leona Koźmińskiego. Członek rady merytorycznej czasopisma branżowego HR Business Partner oraz patron merytoryczny cyklu HR na szpilkach. Autor książki HR Businsess Partner – rola, filary, perspektywy oraz wielu publikacji, a także uznany prelegent na konferencjach branżowych. Na co dzień doradza funduszom inwestycyjnym i zarządom spółek komercyjnych, wspiera transformacje funkcji HR, pracuje nad rozwojem indywidualnym i zespołowym kadry zarządzającej oraz realizuje projekty budujące przewagę organizacji w oparciu o efektywne Zarządzanie Zmianą, Przywództwo i Kapitał Ludzki. W kwietniu 2018 jej osiągnięcia zostały uhonorowane nagrodą Polish Businesswomen Awards w kategorii: „Lider w obszarze strategicznego Zarządzania Zasobami Ludzkimi”.
Mariusz Kozera
Dyrektor Produkcji, Kimball Electronics Poland
Mariusz Kozera sprawuje funkcję Dyrektora Produkcji w firmie Kimball Electronics Poland w Tarnowie Podgórnym zajmującej się produkcją podzespołów elektronicznych i wyrobów medycznych na zlecenie dla branży Automotive, Medical, Safty oraz Industrial.

Mariusz Kozera jest absolwentem Politechniki Poznańskiej ze specjalnością elektroniki przemysłowej i informatyki w procesach biznesowych oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu z psychologii zarządzania, controlingu oraz inwestycji kapitałowych. Ukończył także Master of Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym (dawniej Akademii Ekonomicznej) w Poznaniu. Certyfikowany Coach International Coaching Community. Z firmą Kimball związany jest od 2013 roku. W skład jego głównych obowiązków wchodzi zarządzanie produkcją, ze szczególnym naciskiem na implementacje w obszarze produkcji narzędzi Lean Management. Wcześniej Kierownik Działu Produkcji w Philips Lighting Electronics oraz Online Departament Manager w Europejskim Centrum Dystrybucji H&M.
Jacek Piasecki
Kierownik Produkcji Imperial Tobacco Polska S.A.
Od 15 lat na produkcji, z produkcją oraz w przygotowaniu produkcji. Poznał życie w wielu przedsiębiorstwach, z różnych perspektyw, zaczynając od operatora maszyn, programisty maszyn, koordynatora, a obecnie kierownika produkcji w firmie Imperial Tobacco. Obserwacja kultur organizacyjnych na każdym z tych poziomów jest dla niego głównym źródłem inspiracji. To impuls, który nieustannie motywuje go do doskonalenia oraz szukania najlepszych, często nieoczywistych rozwiązań.
Bożena Maria Zaczek
Konsultantka i Trenerka pracująca w firmie DMC management consulting z siedzibą w Czechach, która jest oficjalnym partnerem TWI Institute USA na Europę Środkowo-Wschodnią.
Koncentruje się w szczególności na szkoleniu i wdrażaniu metodologii TWI Training Within Industry oraz przeprowadzaniu audytów w formie Mystery Employee.

Wcześniej pracowała w firmie Denso Manufacturing Czech s.r.o w Libercu na pozycji operatora, tłumacza, Instruktora produkcji i wewnętrznego Trenera metodologii TWI.

Jest certyfikowanym Trenerem metodyki TWI i ma kilka lat doświadczenia w edukacji dorosłych